• Narodowe czytanie "Balladyny"w naszej szkole.

  Jak co roku włączyliśmy się w "Narodowe Czytanie", akcję prowadzoną pod patronatem Prezydenta RP. W tym roku czytano "Balladynę" Juliusza Słowackiego. Ze względu na trwającą pandemię i związane z tym restrykcje, czytanie miało dość kameralny charakter. W lektorów wcielili się uczniowie klasy ósmej, zaś słuchaczami była młodzież klasy siódmej oraz dyrektor szkoły. Nad organizacją całego przedsięwzięcia czuwały panie polonistki: Katarzyna Migdalska oraz Emilia Kucharczyk.

  Galeria »

 • W środę 30 września odbyła się w szkole żywa lekcja fizyki pt. "Magia fizyki"

  Pokaz przygotowany przez pana Krzysztofa Rosiaka wzbudził ogromne zainteresowanie zarówno wśród młodszych jak i starszych uczestników zgromadzonych na sali gimnastycznej. Okazało się, że fizyka wcale nie musi być nudna i oderwana od życia codziennego. Eksperymenty wykonywane przez pana Krzysztofa, w których czynny udział brali uczniowie pokazały, jak bardzo ciekawe i praktyczne zastosowanie znajduje ta dziedzina nauki w naszym życiu."Magia fizyki" stała się niezwykłą lekcją mającą na celu zachęcić młodych ludzi do zainteresowania się nie tylko fizyką, ale ogólnie naukami przyrodniczymi i ich związkiem z codziennym życiem kazdego z nas.

  Galeria »

 • Choć zdalnie, to jednak obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza.

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek uczniowie wykonali prace konkursowe, polegające na namalowaniu ilustracji do ulubionej lektury. W prace zaangażowały się całe rodziny a efekty przerosły oczekiwania organizatorów konkursu.Właśnie to zaangażowanie oraz poziom prac konkursowych ujęły komisję do tego stopnia, że zdecydowano o wyróżnieniu wszystkich prac. Bardzo dziękujemy za taki odzew i liczymy na podobny udział w innych konkursach i akcjach. Prace wykonane przez uczniów można podziwiać w naszej galerii.

  Galeria »

 • W ramach doradztwa zawodowego odbyło się spotkanie z leśniczym

  6 marca 2020r. gościliśmy w naszej szkole leśniczego leśnictwa Lubstów, pana Ryszarda Lewandowskiego. W czasie spotkania, w którym udział wzięły klasy siódma i ósma z naszej szkoły oraz klasy ósme z Tomisławic, Sadlna i Zarynia, poruszony został temat pracy w zawodach związanych z leśnictwem. Pan leśniczy omówił drogę edukacyjną, jaką musi przebyć młody człowiek, aby pracować w Lasach Państwowych. Opowiedział także o specyfice tej pracy i odpowiedział na szereg pytań ze strony uczniów i biorących udział w spotkaniu nauczycieli.

  Galeria »

 • Spotkanie z pisarką Dorotą Mularczyk

  4 marca 2020r. w naszej szkole gościliśmy pisarkę p. Dorotę Mularczyk. W czasie pięciogodzinnego pobytu spotkała się ze wszystkimi uczniami. Opowiedziała o początkach swojej twórczości dla dzieci i młodzieży. Pisarka wyznała, że spisywała przygody związane z wychowaniem jej dzieci,a następnie połączyła je z odrobiną fantazji i tak powstały kolejne książki. W oddziale przedszkolnym oraz w klasach edukacji wczesnoszkolnej dzieci wysłuchały prelekcji p. Doroty na temat „Opowieści ze świata pszczół”. Pisarka przygotowała ciekawą prezentację multimedialną, dzięki której dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda codzienność w pszczelim ulu, jak wspaniale zorganizowana jest ta społeczność. W starszych klasach rozmowy dotyczyły m.in. kształtowania własnych umiejętności pisarskich oraz umiejętności przeciwstawienia się uzależnieniom. Dzięki spotkaniu z panią Dorotą, jej książki trafiły do naszej biblioteki i odtąd każdy uczeń może zapoznać się osobiście z dorobkiem pisarki.

  Galeria;

 • Dzień języka ojczystego w naszej szkole

  We wtorek 25 lutego odbyły się w naszej szkole obchody z okazji Dnia Języka Ojczystego, który obchodzony jest 21 lutego. Dzień ten uświetniliśmy konkursami wiedzy o języku polskim. Społeczność szkolna, zgromadzona na sali gimnastycznej mogła obserwować zmagania dwóch drużyn, złożonych z uczniów poszczególnych klas. Wśród konkurencji znalazły się zagadki, pytania ortograficzne, zadania sprawnościowe i inne. Wszystkie dotyczyły znajomości ortografii, gramatyki i literatury polskiej. Imprezę przygotowały nasze polonistki, którym serdecznie dziękujemy.

  Galeria »